En Uygun Filtre Kullanımı – HEPA Filtre Elektrik Süpürgesi

Elektrik Süpürgesi filtresi yaşadığımız alanın temiz ve ferah bir şekilde idamesi için hayati öneme sahiptir. Evinizde veya iş yerinizde elektrik süpürgesi ile temizlik yapıldıktan sonra rahatsız oluyorsanız bu çok kolay bir şekilde çözülebilir. Tahmin edildiği gibi temizlik sonrası eğer ortamda rahatsız bir koku kalıyorsa ve sağlığınızı etkileyecek bir seviyeye geliyorsa bu duruma karşı hemen önlem almak gerekir.  Elektrik süpürgesi filtresi bir bakıma direk sağlık ve hijyen ile orantılıdır.

Elektrik Süpürgesi ve Uygun Filtre Kullanımı

Öncelikle unutulmamalıdır ki, iyi sonuç almak için her işte olduğu gibi uygun malzeme kullanımı şarttır. Sizi bu konuda HEPA Filtre ile tanıştırma zamanı çoktan geldi de geçiyor. Peki nedir HEPA Filtre? Biraz olayı hikayeleştirirsek daha iyi anlaşılacaktır. HEPA filtreyi bir polise benzetelim. Suçluları yakalayıp kontrolü sağlaması gerektiği bir senaryo olsun. Düzeni sağlamak için iş başındadır. Tespit ettiği suçlular olduğunu anlayınca hepsine bir DUR ikazı vererek kontrol altına aldığını varsayımımızı mutlu son ile bitirelim. İşte polisin yaptığı ortamı düzen ve kontrol altında tutma görevi gibi HEPA filtre havada bulunan partikülleri kontrol altında tutar . HEPA kelimesinin anlamı ‘Yüksek Verimle Partikül Hapsetme’ dir. Yani High Efficiency Particulate Arresting.

Hepa Filtre Nedir? Hepa Elektrik Süpürgesi Filtresi Ne İşe Yarar?

Hepa (High Efficiency Particulate Arresting) filtre elektrik süpürgesinde kullandığımız ‘Toz Yok & Kir Yok’ prensibi ile üretilen bir filtredir. Elektrik Süpürgesi filtresi için ideal ve en uygun filtredir. Havadaki 0.3 mikrona kadar hassas filtreleme yapar. Daha net canlanması için şunu hatırlatalım; 1 milimetre 1000 mikrona eşittir. O halde 0.3 mikron 0.0003 mm yapar. Buradaki hassas filtrelemeyi gözümüzün önünde canlandırabiliyorsak bu filtreyi muhakkak günlük yaşantımızda evde, kreş ve okulda, iş yerinde, otelde, hastanede, restoran veya kafede kısaca her alanda tercih etmeliyiz.

 

Yukarıda bahsedildiği gibi Hepa filtre elektrik süpürgelerinde kullanılabilen bir hava filtresi çeşididir. Işıltan A.Ş tarafından 40 yıllık tecrübe ve birikim ile size Numatic Hepa Filtresi öneriyoruz. O zaman ne işe yaradığından da kısaca bahsetmek gerekir.

Elektrik süpürgeniz için en uygun filtre olan HEPA, hem toz, polen, virüs, duman gibi teneffüs edilebilir havayı hapseder hem de havayı hapsederek bakteri, toksit bununla birlikte aerosollerden korur. Kısaca içerisine ne hava giriyorsa o içeride kalıyor anlamındadır. Önerdiğimiz Numatic Hepa filtesi 3 katmanlıdır. Avantajları ise;

  • Mükemmel Uyumlu
  • Kapasiteyi En Üst Düzeye Çıkarma
  • Filtrasyonu Artırır
  • Hava Akışını Maksimize Eder
  • Kolay ve Temiz Boşaltma Sağlar
  • Makine Ömrünü Uzatır.

Leave A Comment

Canlı Yardım
Yardım mı lazım?
Armoni Grup'a Hoşgeldiniz..Nasıl Yardımcı olabiliriz?